Проект «Чисте довкілля»

Проект спрямований на збір одягу та текстилю для подальшого перероблення, використання та утилізації. Діяльність спрямована на території України, оскільки правильний перерозподіл, використання та утилізація відходів суспільства – це значна проблема, яка потребує своєчасного розгляду та нагального вирішення.

ІДЕЯ ПРОЕКТУ

Ідея полягає в зборі, сортуванні, практичному використанні та правильній утилізації одягу та взуття, яке накопичується на сміттєзвалищах – новому екологічному руху в Україні, який вже давно звичний в розвинених країнах світу.

СТАТИСТИКА

За даними статистики на 2017 рік, приблизно 11-16% усього побутового сміття в Україні – це текстиль, який міг би бути використаний повторно, але натомість викидається на сміттєзвалища.

В Україні у вторинній переробці використовується близько 3% відходів – при тому, що у ЄС це понад 70%. На сьогодні , 70-80% всього текстилю – це полімери (полістирол, віскоза), які десятками років розкладаються на сміттєзвалищах та забруднюють навколишнє середовище, на рівні будь- яких інших пластмас.

Повертаючи використаний одяг, текстиль та взуття до обігу, ми зменшуємо тиск на використання первинної сировини, запобігаємо утворенню метану, аміаку та парникових газів під час розкладання текстилю, а заодно економимо місце на сміттєзвалищах.

МІСІЯ ПРОЕКТУ

Наша місія проста: запропонувати людям зручний та екологічний спосіб позбутися непотрібного, але все ж гідного одягу, взуття, аксесуарів та іншого текстилю, який вони більше не хочуть і не потребують.

Ми підтримуємо повторне використання одягу та його переробку. Подовження терміну служби одягу та взуття зменшує забруднення навколишнього середовища при виробництві нового одягу. Ми сподіваємось, що своєю працею ми спонукатимемо людей розумно використовувати ресурси нашої планети.

Разом ми можемо дати одягу друге життя і зробити світ кращим та чистішим для нашого життя.

МЕХАНІЗМ ДІЙ ПРОЕКТУ

Основою для збору одягу та взуття – є збір за допомогою розташування спеціальних контейнерів в загальнодоступних місцях житлових районів міста. Кожного тижня з контейнерів збираються речі та відвозяться на склад для сортування:

- Значна частина одягу отримає друге життя для людей, які не можуть дозволити собі новий одяг. Якісний одяг, взуття та домашній текстиль, направлятиметься в «Банки одягу» товариства Червоного Хреста та інші організації, які опікуються одинокими, бездомними та малозабезпеченими людьми, що потребують цього.

- Речі, які більше не можна носити та використовувати, відправляються для переробки в нові текстильні волокна та чистячі тканини.

- Частина зібраних речей йде під реалізацію. ГО "Зелений промінь" — це неприбуткова організація, тому вторговані кошти використовуються для підтримки діяльності громадської організації (сплати заробітної плати працівникам, орендної плата, транспортних та інших витрат, для забезпечення речами тих, хто цього потребує).

- Беручи приклад з більшості, подібних по діяльності, європейських громадських організацій та установ - також розробляється проект для відправлення одягу в бідні країни континенту Африки.

НА ЛЮДЕЙ

Повторне використання текстилю - це не тільки екологічний вибір та розумне рішення, але часто це також єдиний доступний варіант. Вживаний одяг потрапляє в місця, де вони потрібні людям. Це може допомогти, наприклад, бездомним людям або у складних життєвих ситуаціях.

ВПЛИВ ПРОЕКТУ

НА ЗЕМЛІ

Замість того, щоб старий одяг та текстиль лежали без діла на звалищах, ми сприяємо правильному їх використанню. Продовження життя одягу та текстилю та їх переробка заохочує правильне подальше використання та економить наші первинні ресурси.

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ

Вдячні нашим партнерам за співпрацю. Якщо бажаєте приєднатись до проекту "Чисте довкілля", зв'яжіться з нами у будь-який зручний для вас спосіб за вказаними контактами на сайті.

Зберігаймо разом чисте довкілля та піклуймося про майбутнє.

ГО "Зелений промінь"

ГО «Зелений промінь» – це неприбуткова організація, заснована на початку 2020 року, метою якої є здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних та інших інтересів особливо соціально незахищених та малозабезпечених категорій населення.

Точка видачі одягу

Видача відбувається що середи

з 14.00 -16.00 години.